Київстар повністю перейшов під російське керівництво

Події18 березня 2022

Як повідомляє новинний портал Ліга.tech, Київстар, найбільший з українських мобільних операторів, повністю перейшов під управління російської компанії Альфа-Груп. Її голова – Михайло Фрідман, олігарх, який володіє в нашій країні – Київстаром, а в Російській Федерації – Beeline.

Тепер – безроздільно, адже з ринку двох країн повністю пішли його партнери і суперники – норвезька компанія Telenor. Альфа-Груп і Теленор: що сталося з компаніями Російський оператор Білайн і український Київстар є частинами медіа-холдингу Veon. Норвезька компанія Telenor стала інвестором Київстару ще на зорі його існування, в 1998 році, коли підписала договір про придбання 35% акцій. Альфа-Груп Фрідмана увійшла в частку значно пізніше, в 2002 році. Вона вже успішно розвивала свою мережу на території Російської Федерації, знову ж таки у співпраці з Telenor, так що придбання Фрідманом контрольного пакета акцій українського оператора було чимось, що само собою зрозуміло.

У 2005 році, після Помаранчевої революції, українські олігархи, які і так залишилися в меншості в «Київстарі», продали залишки своїх пакетів. Потім росіяни – з тієї ж компанії! – ввели бренд «Білайн» на ринок України (старожили пам’ятають).

Так почалося унікальне бодання між двома гілками однієї і тієї ж компанії, яку змогла закінчити тільки фінансова криза. У 2008 році компанії об’єдналися. Це і стало початком кінця для Telenor. Протягом десяти років відбулося безліч судів, кількість акцій в їх обороті зменшувалася. Нарешті, воно скоротилося до 8,9%, і недавно відбулася фінальна угода.

Ці жалюгідні залишки були продані росіянам, які тепер і контролюють 100% акцій «Київстару».