Провайдери: Мінцифра виступає за збереження спрощеної системи оподаткування

Події11 березня 2020

Мінцифра виступає за збереження спрощеної системи оподаткування для провайдерів, які надають послуги з доступу до Інтернету. Адже часто саме завдяки їхній діяльності Інтернет дістається до невеликих міст та сіл.
Відомо, що останнім часом виникли суперечки щодо можливості провайдерам-ФОП, що працюють за КВЕД 61.90 перебувати на спрощеній системі оподаткування. Розгляд цього питання ініціював Комітет цифрової трансформаціїї. За результатами опрацювання питання міністерство ініціювало зустріч представників державних органів та асоціацій операторів і провайдерів. У ній взяли участь ІНАУ, Телас, АППК, Телекомпалата, Міністерство фінансів, Податкова служба, Держстат, Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства.

У чому проблема?
КВЕД 61.90 містить шість видів діяльності. Використовувати спрощену систему оподаткування при цьому можуть лише ФОП, що здійснюють тільки один із видів: надання послуг із доступу до Інтернету. Для інших видів, що містяться у цьому КВЕД, такі пільги не передбачені. Але при реєстрації ФОП усі однаково зазначають КВЕД 61.90. Розділити цей КВЕД неможливо, оскільки КВЕД до останньої цифри гармонізовано з європейською статистичною системою і для зміни необхідна зміна в усьому ЄС.

За результатами обговорення було прийнято рішення:

- податкова служба найближчим часом підготує роз'яснювальний лист щодо цього питання, а також проведе роз'яснення ситуації податковим органам на місцях. Це має короткостроково вирішити проблему;
- Мінцифра розгляне можливість запровадження додаткової позначки у формі онлайн-реєстрації для ФОП про те, що особа не планує займатися видами діяльності, які заборонені підпунктом 291.5.1 Податкового кодексу; після цього Міністерство фінансів за сприяння Мінекономіки гармонізує свої документи згідно із внесеними змінами. Це буде середньостроковим рішенням;
- паралельно з цим асоціації операторів та провайдерів нададуть пропозиції, як зробити 61 розділ КВЕД, який визначає діяльність у сфері телекомунікацій, сучаснішим (адже КВЕД було затверджено ще у 2010 році); у свою чергу Держстат звернеться до міжнародних статистичних організацій стосовно можливості внесення змін до наявного КВЕД, а також розгляне можливість зміни тлумачення КВЕД 61.90.

Матеріали взяті з сайту: http://www.visnuk.com.ua/